Przedszkole Nr 24 w Chorzowie jest jedną z najstarszych placówek oświatowych w mieście. Budynek przedszkola został zbudowany w 1881r.

Organem prowadzącym jest Urząd Miasta Chorzów, nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Nad funkcjonowaniem całej placówki czuwa dyrektor - mgr Kornelia Andrzejczak.

Przedszkole zlokalizowane jest na ulicy Lompy 16.  Mieści się w wolnostojącym zabytkowym,  jednopiętrowym budynku. Sale są wielofunkcyjne,  dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym, dobrze wyposażone i estetyczne.

W ogrodzie przedszkolnym znajduje się plac zabaw dla dzieci a w nim:  dwie duże piaskownice dla najmłodszych dzieci, bujaki, tablice do rysowania kredą  oraz  kolorowa lokomotywa ze zjeżdżalnią.

Teren wokół przedszkola jest spokojny i bezpieczny.  Na terenie osiedla nie ma zakładów przemysłowych, budynek przedszkola położony jest wśród mieszkalnych bloków.

Do przedszkola uczęszcza ok. 150 dzieci w wieku 3-6 lat, które są podzielone na 6 oddziałów.

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 – 17.00.