Oddział VI

• SARA WONS

Czasem pomaga nam:

• AGNIESZKA GRZYWNA

Jesteśmy jedną z najmłodszych grup w naszym przedszkolu.

Nosimy nazwę ,,Misie”. Mamy trzy i cztery lata. Mamy też dwoje starszych kolegów rodzeństwo dzieci pięcioletnich. Znamy już swoje imiona, zaczynamy się wspólnie bawić, a przed nami wielkie wyzwanie bo oddział znajduje się w Szkole Podstawowej Nr 13.

Pierwszym zadaniem dla nas było dotarcie do naszej grupy rozstanie się z rodzicami, potem opanowanie płaczu i tęsknoty za naszymi kochanymi rodzicami. Poznaliśmy też nasze panie, naszą salę i drogę na stołówkę. Szybko poznaliśmy zasady panujące w grupie, poznaliśmy kodeks grupy i już go stosujemy. Wychodzimy na spacery i wiemy jak bezpiecznie się zachowywać.

Uczymy się dbać o porządek wokół siebie. Wiemy już, że każda zabawka ma swoje miejsce i musi tam wrócić.

Uczymy się dzielić zabawkami, wiemy w jaki sposób poprosić kolegę, koleżankę o zabawkę, jak podziękować za nią.

Następnymi zadaniami będzie kształtowanie umiejętności skupiania uwagi przez dłuższy czas, oraz aktywniejsze włączanie się w zajęcia i zabawy zorganizowane. Będziemy także zwracali uwagę na większą samodzielność podczas i rozbierania i ubierania się, jedzenia.

Chętnie uczymy się wierszy, piosenek, zabaw ruchowych, zabaw tanecznych. Lubimy liczyć, słuchać opowiadań i bajek które opowiada nam pani.

Rysujemy, malujemy, lepimy z plasteliny, a prace plastyczne rodzice mogą oglądać na tablicy.